Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

Narodowe Święto Niepodległości w SP nr 1

100 lat Odzyskania przez Polskę Niepodległości nowomiejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II świętowała w piątek 9 listopada 2018 roku. O godzinie 11:11 zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracyjni szkoły oraz uczniowie zebrani w sali gimnastycznej i odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do akcji „Hymn dla Niepodległej”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, radny Rady Miejskiej Adam Kłosowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, Jan Obuchowski jako przedstawiciel środowiska seniorów, ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski oraz przedstawicielka Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska Dominika Najdrowska.

Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego, Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego oraz księdza Kanonika Zbigniew Markowskiego, przybyli na uroczystość obejrzeli i wysłuchali montaż słowno - muzyczny pod tytułem: „Pociąg do wolności” w wykonaniu uczniów klasy VII A, szkolnych solistów oraz chóru „Bemolki”.

Kolejnym punktem akademii było wręczenie nagród w konkursach plastycznych, które zostały zorganizowane w szkole w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani udali się na boisko szkolne, na którym został zasadzony Dąb Niepodległości podarowany placówce przez organizacje seniorskie działające w Nowym Mieście Lubawskim. Zakopano również kapsułę czasu. Odkopana za 100 lat ma pokazać przyszłym mieszkańcom naszego miasta jak i czym żyło nasze miasto w dniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem