Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

"BIAŁA WSTĄŻKA 2018" w Nowym Mieście Lubawskim

"BIAŁA WSTĄŻKA 2018" w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 23 listopada 2018 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się VII Warmińsko-Mazurska Konferencja pt. "Współczesne oblicza przemocy" w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet i Ogólnopolskiej Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA.

Organizatorem konferencji była Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej w Olsztynie w partnerstwie z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Marszałkowskim i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Na początku konferencji wręczono wyróżnienia Kawalera Białej Wstążki osobom zaangażowanym w kampanię, wśród których był m.in. Burmistrz Józef Blank.

Tytuł "Warmińsko-Mazurski Kawaler Białej Wstążki" Marszałek Województwa przyznaje w podziękowaniu za szczególe zaangażowanie i profesjonalizm w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym wskutek przemocy w rodzinie.

Następnie pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Joanna Ostrouch-Kamińska wygłosiła wykład pt. "Nierówność władzy - współczesne źródła i przejawy przemocy w rodzinie".

O przemocy ekonomicznej - jej interpretacji i nadinterpratacji opowiedziała zgromadzonym Joanna Winiecka - prawnik, specjalista ds. przemocy w rodzinie.

Natomiast wykład na temat "Form stosowania przemocy przez osoby kompulsywnie używające Internetu na bazie doświadczeń z realizacji programu profilaktyki uniwersalnej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złapany w sieć" przedstawił Krzysztof Rubas - specjalista psychoterapii osób uzależnionych i współuzależnionych oraz osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc w rodzinie.

W programie konferencji nie zabrakło również wystąpienia Burmistrza Józefa Blanka, który przedstawił działania podejmowane w celu przeciwdziałania przemocy w Nowym Mieście Lubawskim. Jednocześnie gospodarz miasta podziękował całemu zespołowi interdyscyplinarnemu - działającemu przy nowomiejskim MOPS - za pełnienie ważnej roli wspierania osób doświadczających przemocy, a jednocześnie nie mających odwagi żeby reagować i przeciwstawiać się takim zachowaniom.

Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny na temat "Zaniedbanie jako forma przemocy w rodzinie", w którym uczestniczyli: Teresa Podolak - psycholog z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim, mł. insp. Mirosław Mozarczyk - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Piotr Lewandowski - kurator rodzinny, Danuta Górny - psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Patrycja Ziółkowska - psycholog z Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Nowym Mieście Lubawskim.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 26 listopad 2018 10:27
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem