Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Sportowy sukces - SP2 piąta w województwie warmińsko-mazurskim

Sportowy sukces - SP2 piąta w województwie warmińsko-mazurskim

12 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się X Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas spotkania podsumowano sportowy rok szkolny 2017/2018.

W uroczystości, na której zaprezentowano laureatów w wielu kategoriach uczestniczyli m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, Wicekurator Warmińsko-Mazurski Wojciech Cybulski, Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego SZS Wacław Wasiela.

Podczas gali krótki występ artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Podopieczni pani Magdaleny Domżalskiej - Milena Bartnicka, Aleksandra Jaroszewska i Antoni Suchocki - zaśpiewali utwór o treści patriotycznej oraz wiązankę kolęd. Podczas uroczystości wystąpił także absolwent Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim Kacper Kłosowski z fanfarą czyli z krótkim motywem granym na trąbce sygnałowej.

Przewodniczący Wacław Wasiela w swoim przemówieniu stwierdził, że Nowe Miasto Lubawskie dołączyło do liderów współzawodnictwa i jest miastem, w którym prężnie rozkwita sport.

Podczas gali wyróżniono medalami, pucharami, statuetkami i dyplomami działaczy, nauczycieli, samorządy, miasta i szkoły. Medale 65 lat Szkolnego Związku Sportowego otrzymali między innymi Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak oraz Mirosław Urbanowski, który także został menadżerem roku. Wyróżniono również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim.

W klasyfikacji "szkoły podstawowe w kategorii miast" Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zajęła bardzo wysokie piąte miejsce. Nagrodę odebrał obecny na jubileuszowej gali Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim Zbigniew Domżalski. W klasyfikacji miast Nowe Miasto Lubawskie również uplasowało się na piątym miejscu. Nagrodę w imieniu Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka odebrał Zbigniew Domżalski.

Ostatnio zmienianyśroda, 19 grudzień 2018 08:05
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem