Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego kolędował w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska. Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska.

 

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku w nowomiejskiej Bazylice Kolegiackiej p.w. Św. Tomasza Apostoła odbył się koncert pt. "Kolęda z Policją", który wykonał Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas koncertu policjanci i pracownicy Policji wykonali kilka znanych kolęd i pastorałek, m.in. „Jest taki dzień”, „Cicha Noc”, „Gdy się Chrystus Rodzi”, czy „Gore Gwiazda Jezusowi”.

Koncertowi przysłuchiwali się m.in. Burmistrz Józef Blank i Starosta Andrzej Ochlak, którzy na zakończenie podziękowali artystom w mundurach za piękny koncert.

Działający od 2016 roku Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego powstał z inicjatywy nadkom. Marcina Danowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie, który także śpiewa w chórze. Obecnie zespół liczy ponad 20 osób. W większości są to czynni funkcjonariusze Policji - zarówno początkujący, jak i doświadczeni policjanci. W tym gronie są także pracownicy cywilni Policji. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, a część to amatorzy - pasjonaci.

Dyrygentką chóru i zarazem instruktorem emisji głosu jest Małgorzata Górska-Dubowik, pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła również Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Równolegle realizuje studia podyplomowe w zakresie Retoryki Funkcyjnej, Emisji i Rehabilitacji Głosu.

W skład chóru wchodzi również zespół muzyczny pod kierownictwem podkom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Muzycy samodzielnie tworzą aranżacje do śpiewanych i granych utworów.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 styczeń 2019 13:20
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem