Logo
Wydrukuj tę stronę

Goście z Tarnopola i Kaliningradu w Nowym Mieście Lubawskim

Goście z Tarnopola i Kaliningradu w Nowym Mieście Lubawskim

W nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II przebywały delegacje z Tarnopola i Kaliningradu, gdzie odbyły się rozmowy dotyczące wspólnych projektów edukacyjnych w roku 2019 oraz uzgodnienie kalendarza wymian międzynarodowych uczniów i nauczycieli z trzech krajów.

W piątek 1 lutego 2019 roku Burmistrz Józef Blank podjął gości w Urzędzie Miejskim. Ukraińską stronę reprezentowali Wolodymyr Kashyckyy - dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej i Turystyki w Tarnopolu oraz Lilia Wawryniew - dyrektor Szkoły nr 28 wraz z dwiema nauczycielkami. Rosjanie delegowali do rozmów Andreia Dhabiewa - nauczyciela w Gimnazjum nr 40 w Kaliningradzie.

Podczas pobytu w Nowym Mieście Lubawskim zagraniczne delegacje zapoznały się z systemem edukacji w Polsce, wizytowały nowomiejską Bibliotekę Miejską oraz Miejskie Centrum, Kultury.

Jerzy Resicki - dyrektor Zespołu Przedszkolnego zapoznał gości z historią miasta oraz oprowadził ich po nowomiejskich zabytkach. Duże zainteresowanie gości wzbudziła nowomiejska Bazylika oraz plany rewitalizacji Rynku i Kina. W trakcie wizyty goście odbyli wizytę w Mortęgach oraz uczestniczyli w zakończeniu Ligi Halowej Piłki Nożnej.

 

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.