Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Odprawa roczna w nowomiejskiej Komendzie Powiatowej PSP

Odprawa roczna w nowomiejskiej Komendzie Powiatowej PSP

W poniedziałek 4 lutego 2019 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w odprawie rocznej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Przed rozpoczęciem spotkania oficjalnie przekazano nowy podnośnik hydrauliczny z drabiną, który sięga 23 metrów. Podczas krótkiej uroczystości przekazany sprzęt poświęcił ks. Bernard Zakrzewski proboszcz z Brzozia Lubawskiego i jednocześnie kapelan diecezjalny strażaków.

Głównym punktem narady rocznej było podsumowanie przez komendanta jednostki bryg. Jacka Audę działań podejmowanych w 2018 roku i przedstawienie ich w formie prezentacji w cyfrach i wykresach. Zdaniem komendanta, w minionym roku wybuchła największa liczba pożarów od czasu powstania PSP. Ratownicy wyjeżdżali aż 168 razy. W porównaniu w rokiem 2017 gaszono pożary 115 razy. Miejscowych zagrożeń odnotowano aż 433. Były także 32 alarmy fałszywe.

W naradzie rocznej uczestniczył st. bryg. Michał Kamieniecki, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, który w swoim wystąpieniu w pozytywnym tonie odniósł się do spraw sprzętowych i wyników operacyjnych nowomiejskiej jednostki. 

W gronie uczestników spotkania pożegnano mł. bryg. Leszka Zagórskiego odchodzącego po 26 latach służby na emeryturę. Ostatnio pełnił on funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP.

Ostatnio zmienianypiątek, 08 luty 2019 07:25
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem