Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wymiana młodzieży szkolnej z Donskoje

Wymiana młodzieży szkolnej z Donskoje

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przebywa grupa młodzieży ze Szkoły Średniej w Donskoje w Obwodzie Kaliningradzkim, która wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizuje zajęcia dotyczące transgranicznego projektu "Związani wodą - partnerstwo na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście Lubawskim i Swietłogorsku" w ramach Programu Polska-Rosja 2014-2020.

Dziesięcioro uczniów z Rosji wraz uczniami nowomiejskiej "dwójki" uczestniczy w ciekawym programie wizyty, w którym zaplanowano m.in. wspólne zajęcia lekcyjne i dotyczące badania wody, warsztaty rękodzieła w Manufakturze Zawodów Dawnych, gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia na pobliskim stoku narciarskim Kurza Góra.

Podczas pobytu w Nowym Mieście Lubawskim młodzież rosyjska mieszka w polskich rodzinach, poznaje nasze szkoły, zabytki i ofertę zajęć pozalekcyjnych, m.in. orkiestrę dętą, kółka zainteresowań, uczniowskie kluby sportowe.

Nauczycielki ze szkoły w Donskoje wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 wymieniają się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście Lubawskim i Swietłogorsku, nieopodal którego położone jest Donskoje.

W piątek 8 lutego uczestnicy wymiany młodzieżowej spotkali się w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Józefem Blankiem, który w telegraficznym skrócie przedstawił najważniejsze inwestycje zrealizowane w Nowym Mieście Lubawskim w ciągu ostatnich lat.

Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał wagę współpracy naszego miasta z Rejonem Swietłogorskim i szczególną rolę wymian młodzieży, transgranicznego przenoszenia dobrych praktyk organizacyjnych i  przełamywania istniejących stereotypów.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem