Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

100-lecie KS Drwęca

100-lecie KS Drwęca

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Rok 2019 jest szczególnym rokiem w historii naszego Klubu i Miasta. Jesteśmy najstarszym klubem
na Warmii i Mazurach obchodzącym stulecie istnienia, które jest świętem nas wszystkich, niezależnie od upodobań sportowych, politycznych, światopoglądowych
czy subiektywnych sympatii lub antypatii do ludzi w naszej małej ojczyźnie.

Klub Sportowy Drwęca na zawsze zapisał się na kartach historii Nowego Miasta Lubawskiego i polskiego sportu, a wierzymy gorąco, że jeszcze niejedną kartę w przyszłości zapisze, sławiąc dobre imię naszego urokliwego miasteczka. Pragniemy, by święto naszego Klubu było świętem każdego
z nas i dlatego zachęcamy do zjednoczenia się wszystkich, którym ten klub jest bliski, w celu godnego upamiętnienia tej rocznicy. Chcemy, by czas świętowania stuletniej tradycji był podsumowaniem lat minionych i początkiem budowania kolejnego stulecia w szerokim gronie osób mających na celu dobro Klubu Sportowego Drwęca.

Celem Stowarzyszenia jest między innymi zaszczepienie tożsamości lokalnej wśród społeczeństwa. By to osiągnąć, chcemy upamiętnić nasz jubileusz kilkoma imprezami kulturalnymi i sportowymi, których kalendarz obecnie powstaje i o którym będziemy informować  na bieżąco. Jednym z elementów uczczenia 100-lecia KS Drwęca będzie wystawa poświęcona stuletniej  historii Klubu. W związku z tym mamy  ogromną  prośbę do wszystkich, którzy mogliby nam pomóc w przekazie historycznym dla młodszych pokoleń. Wystawa odbywać się będzie w Miejskim Centrum Kultury w Sali Gruzownia w miesiącach od kwietnia do czerwca 2019. Prosimy wszystkich o udostępnienie na ten okres posiadanych pamiątek, publikacji, zdjęć, wycinków prasowych, pucharów, medali, koszulek, strojów sportowych, gadżetów oraz wszelkich rzeczy związanych z historią naszego Klubu. Wszystkie pamiątki zostaną skatalogowane
i sfotografowane, a po wystawie zwrócone właścicielom. Prosimy osoby, które pisały prace magisterskie, licencjackie, doktorskie, oraz artykuły do mediów związane z naszym Klubem, również
te współczesne, o udostępnienie materiałów. W związku z małą dostępnością informacji na temat założyciela  naszego stowarzyszenia, dziś Błogosławionego ks. Franciszka Rogaczewskiego, szczególnie prosimy o wszelkie posiadane  materiały  związane z jego zacną osobą.

Zapewniamy  ich zwrot w stanie nienaruszonym oraz opiekę nad eksponatami, które nam Państwo udostępnicie. W sprawie udzielania szczegółowych informacji prosimy
o kontakt z Komisarzem Wystawy p. Andrzejem Błaszkowskim pod nr tel. 511 308 907 lub Koordynatorem Obchodów 100-lecia p. Piotrem Kowalskim 600 839 321 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w biurze KS Drwęca w każdy piątek w godzinach 12.00-16.00.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do współpracy. Pokażmy wspólnie historię Naszego Najstarszego Klubu na Warmii i Mazurach i przekażmy młodym pokoleniom dziedzictwo i skarb jakim jest KS Drwęca.

Z góry dziękujemy i liczymy na współpracę oraz czynny udział w obchodach 100-lecia KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

 

       Zarząd KS Drwęca

 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 19 luty 2019 09:35
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem