Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Pierwsza Miejska Gala Sportu w Nowym Mieście Lubawskim

Pierwsza Miejska Gala Sportu w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 22 lutego 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury odbyła się w zmienionej formule (wcześniej powiatowa) I Miejska Gala Sportu, której organizatorami był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego oraz Redakcja „Gazety Nowomiejskiej”. W tym roku Kapituła Konkursu wybrała najlepszych sportowców, trenera i działaczy sportowych oraz wskazała zawodników, którzy dobrze rokują w kategorii „odkrycie roku”.

Burmistrz Józef Blank za osiągnięcia w 2018 roku przyznał nagrody specjalne trzem zawodnikom: 
- Wiktorii Dziodko – reprezentującej Klub Szachowy Hetman

- Kacprowi Antoszewskiemu – wychowankowi KS Drwęca

- Igorowi Shepetunowi, który swoją przygodę sportową zaczynał w UKS SOKÓŁ


Puchar Starosty Nowomiejskiego otrzymał Aleksander Wiśniewski - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. 


WYNIKI KONKURSU MIEJSKA GALA SPORTU 

Kategoria Odkrycie Roku 2018:

Sporty indywidualne – Paulina Jabłońska – zawodniczka MUKS Olimpia,

Sporty drużynowe – Minisiatkówka przy UKS Sokół (Zespół w składzie: Olaf Hinc, Hubert Jabłoński, Juliusz Bucha, Miłosz Bochenek, Kornel Zbikowski, Paulo Lisowicz, Jakub Gawiński, Filip Derdulski). Trener Maciej Bochenek.

 

Kategoria Działacz Sportowy Roku 2018 - (trzy równorzędne wyróżnienia): 

Mirosława Brodzik - skarbnik Automobilklubu Nowomiejskiego
Zdzisław Lewalski – osoba związana od lat z nowomiejskim sportem
Piotr Gorzka – prezes MUKS Olimpia, Przewodniczący Miejskiej Rady Sportu

 

Kategoria Trener Roku 2018:

Sebastian Prokop – trener zawodników odnoszących systematycznie sukcesy.


Kategoria Sportowiec Roku 2018, w której zawodnicy otrzymali statuetki, listy gratulacyjne i nagrody finansowe:

X miejsce – Małgorzata Milewska (IX miejsce bieg na 600 m – Ogólnopolskie halowe zawody la, I m-ce skok w dal – Wojewódzki Memoriał Kazimierza Okołowskiego, II m-ce bieg na 600 m - Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego),
IX miejsce – Denis Shepetun (III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Olsztynie, 2 miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku w Gdańsku, 1 miejsce w Bałtyckiej Lidze Młodzików w Lubawie),
VIII miejsce – Patryk Cichocki (12 m-ce w Pucharze Polski Kadetów – Warszawa 2018, 28 m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Poznań 2018, 3 m-ce w Mistrzostwach Województwa Juniorów – Lidzbark Warmiński),
VII miejsce – Ewelina Ziółkowska (12 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek – Bielawa 2018),
VI miejsce – Szymon Jaroszewski (III m-ce Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych light contact-Kurzętnik),
V miejsce – Wojciech Jankowski (tytuł Mistrza o Puchar Automobilklubu Nowomiejskiego), 
IV miejsce – Albert Mederski (II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu kick light – Kartuzy, II m-ce Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych full contact – Kalisz), 
III miejsce – Cezary Pleta (III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu kick light, Kartuzy, III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Full Contact, Błaszki, III miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów light contact, Kurzętnik, I m-ce Puchar Polski kick light Otwock),
II miejsce – Patryk Jankowski (II m-ce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski full contact – Błaszki, I m-ce Mistrzostwa Polski Seniorów light contact – Kurzętnik, udział w Mistrzostwach Europy light contact- Maribor na Słowacji),
I miejsce – Kacper Rudnik (srebrny medal Mistrzostw Polski w trójskoku w Chorzowie – rezultat 14,25 m, 9 miejsce na Mistrzostwach Europy U18 w GYOR na Węgrzech),


W tym roku odbył się również 19 plebiscyt na Sportowca Roku Powiatu Nowomiejskiego organizowany przez Redakcję "Gazety Nowomiejskiej". Każdego roku Czytelnicy wybierają, poprzez wysyłanie smsów, ich zdaniem najlepszych sportowców powiatu nowomiejskiego. Ocenie poddane zostały wyniki sportowców w minionym, 2018 roku. Zgłoszeń zawodników dokonywały kluby sportowe, organizacje, urzędy gmin i miasta, rodziny oraz trenerzy. W ten sposób zgłoszono do konkursu 37 osób. Głosowanie smsowe trwało przez trzy tygodnie stycznia 2019 roku. W ten sposób wyłoniona została „złota dziesiątka” zawodników różnych dziedzin sportu.

Podczas I Miejskiej Gali Sportu wręczono statuetki zawodnikom z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce:

MIEJSCE 4:  MAJA ANTOSZEWSKA - pchnięcie kulą, KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
MIEJSCE 7: IGOR SHEPETUN - zapasy, wychowanek UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie, obecnie reprezentuje barwy klubu MKS Cement Gryf Chełm
MIEJSCE 8: DENIS SHEPETUN - zapasy, UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie
MIEJSCE 9: JORDAN OSMAŃSKI - zapasy, UKS Sokół Nowe Miasto Lubawskie

 

Część artystyczną Miejskiej Gali Sportu zapewniały występy Aleksandry Jaroszewskiej - wokalistki z Miejskiego Centrum Kultury oraz zespołu FLYFITNESS ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich. Nie zabrakło również występów Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Titza.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 luty 2019 13:21
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem