Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Kolejne grupy szkoleniowe zakończyły zajęcia w ramach projektu "Ja w internecie"

Kolejne grupy szkoleniowe zakończyły zajęcia w ramach projektu "Ja w internecie"


We wtorek 9 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej odbyło się podsumowanie szkolenia realizowanego w ramach projektu "Ja w internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych" współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Jerzy Grządzielewski - koordynator projektu.
Uczestników spotkania powitała Wicedyrektor Zespołu Szkół Renata Szwarc i pogratulowała im ukończenia szkolenia "Kultura w sieci". Natomiast koordynator projektu podkreślał konieczność ciągłego uczenia się oraz doskonalenia swoich umiejętności obsługi komputera i korzystania z dobrodziejstw internetu. Następnie wspólnie z instruktorkami szkoleń rozdał uczestnikom dwóch grup szkoleniowych certyfikaty ukończenia zajęć komputerowych.
Celem projektu jest zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
W ramach projektu docelowo utworzonych zostanie 14 grup po 12 osób (w pierwszej kolejności osoby wykluczone elektronicznie, osoby z niepełnosprawnościami i bezdomni), które realizować będą do wyboru 5 paneli szkoleniowych: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci. Czas szkolenia na 1 grupę to 12 godzin zegarowych. Szkolenia będą trwały do lipca 2019 roku. Łącznie w ramach projektu przeszkolonych będzie 168 dorosłych osób, mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, które ukończyły 25 lat.
Instruktorami prowadzącymi szkolenia są nauczycielki informatyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, które posiadają bogate doświadczenie szkoleniowe i projektowe oraz ukończone szkolenie przeprowadzone przez Fundację Legalna Kultura - Operatora programu.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 kwiecień 2019 05:58
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem