Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wizyta Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gurjewska w Urzędzie Miejskim

Wizyta Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gurjewska w Urzędzie Miejskim

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku  Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim i Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Mirosławem Urbanowskim spotkał się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego z siedmioosobową delegacją Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gurjewska.

Delegacja z Gurjewska przebywa w Nowym Mieście Lubawskim na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby wymienić doświadczenia w działalności środowisk senioralnych w naszych partnerskich samorządach.

Burmistrz Józef Blank podczas spotkania omówił najważniejsze inwestycje zrealizowane w Nowym Mieście Lubawskim oraz inicjatywy podejmowane na rzecz seniorów, m.in. Karta Seniora, Koperta Życia oraz funkcjonujący od ponad roku System Teleopieki Domowej. 

Gospodarz miasta podkreślał, że kontakty między mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego i Okręgu Gurjewskiego ciągle rozwijają się a transfer wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między pokoleniami naszych seniorów jest w dzisiejszym świecie niezwykle potrzebny.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem