Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej, gdize  zebrali się uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z radnymi Janem Obuchowskim i Andrzejem Jankowskim,  Prezes Zarządu Firmy Expom Rafał Domżalski oraz Ewa Rudnik – Przewodnicząca Rady Rodziców. 

Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły Jerzy Resicki i przypomniał, iż Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku  była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. 

Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski w swojej wypowiedzi podkreślił znaczenie patriotyzmu w dzisiejszych czasach oraz rolę Ojczyzny i symboli narodowych w życiu ludzi. Zachęcił również do aktywnego udziału w uroczystościach, które będą zorganizowane na nowomiejskim Rynku z okazji Święta Flagi Państwowej.

Uczniowie klas V przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Witaj 3 Maj”,
w którym  pokazali jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Starali się również odpowiedzieć na pytanie - Czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność?

Pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów: Jakuba Cieplaka, Aleksandry Lendzion
i Katarzyny Górskiej przeniosły zgromadzonych do czasów minionych i przypomnieć wydarzenia związane z dniem 3 maja 1791 roku.

Akademię przygotowali uczniowie klas Va, Vb, Vc wraz z wychowawczyniami Magdaleną Ewertowską, Zytą Sadowską, Ireną Światkowską. Solistów przygotowała Hanna Szymańska, a dekorację Wiesława Markowska. Uroczystość poprowadziła Ewelina Niścigorska-Bojarska.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem