Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Mieście Lubawskim

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Mieście Lubawskim

W czwartek 2 maja 2019 roku o godz. 14.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski wraz z młodymi harcerzami wręczał mieszkańcom flagi państwowe.

W swoim wystąpieniu Zastępca Burmistrza podkreślał potrzebę pielęgnowania tożsamości narodowej i identyfikowania się Polaków i mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego z flagą narodową, czego wyrazem jest wywieszanie biało-czerwonej flagi przy okazji świąt patriotycznych, lokalnych, a szczególnie w dniach świąt narodowych.

W programie obchodów Dnia Flagi odbyła się zbiórka Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Nowym Mieście Lubawskim i gry miejskie oraz Festiwal Twórczości Edwarda Stachury w Miejskim Centrum Kultury.

W uroczystości udział wzięli również m.in.: Starosta Andrzej Ochlak, radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Andrzejem Nadolskim, radni powiatowi z Przewodniczącym Kazimierzem Wiśniewskim, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Jacek Auda, Komendant Hufca ZHP Zbigniew Kreński, dyrektorzy i kierownicy miejskich oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, młodzież szkolna z opiekunami oraz mieszkańcy miasta.

Warto przypomnieć, że dzień 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 02 maj 2019 13:12
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem