Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

XIV Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”

XIV Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”

W piątek 26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

Zmagania przedszkolaków obserwowali m.in.: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej aspirant sztabowy Tomasz Wielgosiński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji - aspirant sztabowy Paweł Cherkowski, młodszy aspirant Mateusz Soter i aspirant sztabowy Mariusz Grabowski, funkcjonariusz Straży Miejskiej Piotr Przybylski oraz opiekunowie startujących zespołów.

Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji.

Koordynatorką turnieju i prowadzącą była Karolina Żywicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy przedszkolnej „Krasnale” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej.

Do turnieju przystąpiło pięć zespołów, które reprezentowały szkoły podstawowe z Zajączkowa, Tereszewa, Skarlina, a także Przedszkole Miejskie oraz z Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki z Przedszkola Miejskiego. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, która otrzymała Puchar Starosty Nowomiejskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Piąte miejsce zajęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki.

Podczas turnieju ogłoszono również wyniki VII Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem