Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Rzutowe Mistrzostwa MASTERS w Nowym Mieście Lubawskim

Rzutowe Mistrzostwa MASTERS w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 11 maja 2019 roku na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny – Rzutowe Mistrzostwa MASTERS.

W otwarciu mistrzostw uczestniczył Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Prezes Polskiego Związku Masters Wacław Krankowski, Dyrektor MOSiR Marek Borkowski oraz Wiceprezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Urbanowski.

Ponad 40 uczestników z najdalszych zakątków Polski a nawet Europy zmagało się w kilku kategoriach wiekowych w pchnięciach kulą i rzutach dyskiem, w tym „greckim”, rzutach młotem (w tym „szkockim”) oraz rzutach ciężarkiem. W zawodach startowali również zawodnicy Nowomiejskiego Klubu Sportowego z sekcji Masters. Organizatorów mityngu cieszy fakt, że z roku na rok przybywa uczestników tego sportowego wydarzenia. Większość weteranów już wielokrotnie odwiedzała Nowe Miasto Lubawskie, ale wielu spośród nich przyjechała do nas pierwszy raz - ciepło wypowiadali się oni o wspaniałej atmosferze i wysokim poziomie organizacyjnym zawodów.

Warto wspomnieć, że podczas sportowej rywalizacji padł jeden rekord Polski - dokonał go Jerzy Jabłoński w rzucie młotem szkockim.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego – Rzutowe Mistrzostwa MASTERS dziękują wszystkim osobom wspierającym organizację tego sportowego wydarzenia, w szczególności Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego i pracownikom Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz licznym sponsorom, w tym Stanisławowi Kamińskiemu, Romanowi Krystochowiczowi i Leszkowi Kijora.

 

Ostatnio zmienianyśroda, 15 maj 2019 07:06
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem