Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim

Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 17 maja 2019 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w Święcie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, które obchodzone jest w dniu urodzin jej patrona.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Bazylice p.w. Św. Tomasza Apostoła, po której społeczność szkolna i uczestnicy udali się do szkoły.

W obchodach Święta Szkoły wzięli udział m.in. Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych szkół, placówek oświatowych i instytucji kultury oraz instytucji miejskich.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu z okazji Święta Szkoły złożył życzenia całej społeczności szkolnej, życzył szczególnie sukcesów, zdrowia i wielu inicjatyw. Podkreślił też dobrą atmosferę współpracy z rodzicami i organem prowadzącym.

Na uroczystej akademii ku czci Jana Pawła II, uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny. Podczas obchodów Święta wręczono również nagrodę LOLKA uczniowi, który godnie reprezentuje szkołę i wciela w życie ideały Jana Pawła II. W tym roku tę prestiżową statuetkę z rąk Burmistrza Józefa Blanka i Dyrektora Jerzego Resickiego otrzymał uczeń Kamil Gabiec.

Święto szkoły było okazją do wręczenia, przez dyrektora szkoły podziękowań dla osób i instytucji za bardzo dobrą współpracę, za pomoc oraz wspieranie działań i przedsięwzięć szkoły. W tym roku słowa uznania otrzymali m.in.: Burmistrz Miasta Józef Blank oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski.

Po części oficjalnej zaproszono dzieci oraz gości na kremówki papieskie.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem