Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Nowomiejska Senioriada 2019

Nowomiejska Senioriada 2019


W piątek 24 maja 2019 roku na obiektach MOSiR odbyła się Senioriada '2019, która była zorganizowana w ramach projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Seniorzy w akcji”. Patronat honorowy nad senioriadą objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, a patronat medialny „Gazeta Nowomiejska”.

Organizacją Senioriady zajęła się sekcja wolontariatu UTW z liderkami — Olą Regiel, Marią Obuchowską i Urszulą Świniarską, które po odbyciu szkoleń były przygotowane do przeprowadzenia takiego zadania. Inicjatorem i koordynatorem całego projektu był Wiceprezes UTW Lech Bober.

W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 60 zawodników-seniorów, drużyna młodych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka, a poza tym spore grono widzów oraz młodzieżowych sędziów sportowych. Pierwszą pomoc medyczną zapewniły uczestniczki z drużyny sanitarnej działającej przy LO im C. K. Norwida.

Zawody polegały na wieloboju sportowym, w którym 6 konkurencji rozgrywanych było w hali sportowej oraz 3 na stadionie MOSiR.

W wyniku klasyfikacji pierwsze miejsce w kategorii kobiet zdobyła Aurelia Cisek, a kolejne Bożena Wiechowska i Grażyna Gawińska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Jan Obuchowski, Jerzy Węgorzewski i Krzysztof Wietecha.

Oprócz zawodów odbył się też pokaz strzelania z łuku, prezentacja osiągnięć sportowców seniorów oraz mecz siatkówki pomiędzy seniorami a drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy Senioriady mieli zapewniony poczęstunek, słodycze i napoje. Piękna słoneczna pogoda, świetna atmosfera i dobra zabawa przyczyniła się do tego, że impreza była bardzo udana. Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku dziękuje uczestnikom, całej sekcji wolontariatu za ogrom włożonej pracy, a specjalne podziękowania dedykuje do darczyńców i sponsorów projektu.

Ostatnio zmienianywtorek, 28 maj 2019 09:10
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem