Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Józefa Blanka

We wtorek 4 czerwca 2019 roku odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, która była jednocześnie sesją absolutoryjną.

Na początku sesji Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski przywitał Burmistrza Józefa Blanka i jego współpracowników, radnych miejskich oraz zaproszonych gości, m.in. Starostę Andrzeja Ochlaka, radnych powiatowych z Nowego Miasta Lubawskiego, dyrektorów jednostek organizacyjnych, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta oraz komendantów służb mundurowych.

Oprócz kilku podjętych w tym dniu przez Radę Miejską uchwał, wiodącym tematem sesji była ocena wykonania budżetu miasta oraz raport o stanie gminy za rok 2018, który w obszerny sposób przedstawił gospodarz miasta. Po jego wysłuchaniu radni jednomyślnie udzielili Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego wotum zaufania. Następnie wszyscy zgromadzeni w sali sesyjnej wysłuchali informacji burmistrza dotyczącej realizacji budżetu miasta w roku 2018.

Radni Rady Miejskiej - po wysłuchaniu sprawozdania i po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o realizacji budżetu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie za rok 2018 i opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej - jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zadań i realizację budżetu za miniony rok.

Burmistrz Józef Blank podziękował radnym Rady Miejskiej, dyrektorom miejskich jednostek organizacyjnych oraz wszystkim pracownikom za współpracę w realizacji budżetu w roku 2018. Swoje podziękowania skierował również w stronę Starosty Powiatu Nowomiejskiego i przedstawicieli pozostałych lokalnych samorządów za dobrą współpracę na rzecz społeczności lokalnej. Następnie przyszedł czas na gratulacje składane burmistrzowi przez radnych, dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych i zaproszonych gości.

Następnego dnia również pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim złożyli Burmistrzowi najlepsze gratulacje.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem