Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Pierwsza Nowomiejska Gra Miejska

Pierwsza Nowomiejska Gra Miejska


W niedzielę 16 czerwca 2019 roku na Autodromie Automobilklubu Nowomiejskiego od godziny 12.00 funkcjonowało biuro zawodów rodzinnej imprezy terenowej pod nazwą I Nowomiejska Gra Miejska, której celem było między innymi poznawanie przez mieszkańców ciekawych i często nieznanych im zakątków miasta oraz okolic.

Równo o godzinie 13:00 wyruszyły pierwsze grupy uczestników (minimum dwie osoby lub więcej) poruszających się na rowerach lub pojazdach silnikowych. Na starcie tego wydarzenia był  Burmistrz Józef Blank, który chorągiewką dał znak rozpoczęcia zawodów.
I Nowomiejska Gra Miejska polegała na odnajdywaniu punktów kontrolnych rozmieszczonych na terenie Nowego Miasta Lubawskiego i okolic. W każdym punkcie na zgłaszających się czekała nietrudna zagadka lub zadanie, a odpowiedzi na nie należało umieścić na karcie kontrolnej otrzymanej od organizatorów.

Oprócz pokonania dwugodzinnej trasy gry miejskiej z kilkunastoma zagadkami, uczestnicy rodzinnej zabawy mogli zsiąść również w symulatorze zderzeń i dachowania, a zakładając alko-gogle przekonać się jak jest trudno poruszać się mając 3 promile. Wielu sprawdziło również swoje umiejętności w strzelaniu do celu. Dla dzieci zorganizowano także szereg atrakcji, m.in. dmuchaną zjeżdżalnię.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem