Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Kolejne Letnie Warsztaty ze Stowarzyszeniem "Manufaktura Nowomiejska" za nami!

Kolejne Letnie Warsztaty ze Stowarzyszeniem "Manufaktura Nowomiejska" za nami!

W dniach 14 i 21 lipca 2019 roku Stowarzyszenie Manufaktura Nowomiejska kontynuowało realizację zadania publicznego pn. "Letnie Warsztaty z Manufakturą Nowomiejską". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie. To cykl 10 warsztatów z lokalnymi artystami, rzemieślnikami i twórcami podczas koncertów pod nazwą „Muzyczne Niedziele w Ogrodzie Róż”. Stowarzyszenie promuje w ten sposób wszelkie formy lokalnej aktywności i twórczości i organizuje wspólne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz turystów odwiedzających miasto w okresie wakacyjnym.

Zainteresowanie udziałem w warsztatach było i jest nadal bardzo duże. W niedzielę 14 lipca br. dzieci mogły wykonać bransoletki z Magdą Zawadzką z "MaMania" i ozdobić figurki drewniane z Magdą Wacko z "Sośniakowego Miru". Zabawa była przednia, a dzieci bardzo kreatywne. Atmosfera była ciepła i radosna, pełna kolorów, koralików i brokatu. Natomiast w minioną niedzielę 21 lipca br. na stoiskach stowarzyszenia „leciały wióry” i „palił się ogień”. Pod czujnym okiem Leszka Wacko z „Sośniakowego Miru” i Andrzeja Niewskiego „Pirografia” dzieci walczyły z dłutem i pirografem. Uczyły się niełatwej sztuki rzeźbienia i wypalania w drewnie.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne kreatywne warsztaty, które odbędą się w pierwszą niedzielę sierpnia (4 sierpnia 2019 r.)

Ostatnio zmienianywtorek, 23 lipiec 2019 08:11
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem