Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Piknik „Jagiellońska 3 Fest” w nowomiejskiej SP1

Piknik „Jagiellońska 3 Fest” w nowomiejskiej SP1

W sobotę 21 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbył się IV Piknik rekreacyjno-sportowy „Jagiellońska 3 Fest – szkoła swoim sąsiadom”, na który przybyli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z radnymi - Adamem Kłosowskim i Janem Obuchowskim, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Katarzyna Zapałowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich Bożena Rutkowska-Marciniak oraz Ewa Kijora – była dyrektor SP1. Na spotkanie licznie przybyli również uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Tegoroczny piknik był wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Podstawowej nr 1 i Stowarzyszenia „Przyjaciel szkoły”, które jest organizacją istniejącą od 2004 roku.

Podczas tegorocznego Święta ulicy Jagiellońskiej każdy znalazł coś dla siebie. Uruchomione strefy kusiły swoją różnorodnością. Nie zabrakło również zdrowego jedzenia. Zapewniono wspaniałą zabawę i rozrywkę  dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

Wzorem ubiegłego roku przygotowano dla gości szczególną niespodziankę - na piknik przyjęła zaproszenie Grażyna Mączkowska - pisarka urodzona w Nowym Mieście Lubawskim. Jest ona autorką trzech poczytnych powieści obyczajowych: "Powiedz, że mnie kochasz, mamo", "Tatuaże podświadomości" i "Inny wariant życia". Wywiad z pisarką, który przeprowadziła prowadząca piknik Ewelina Niścigorska-Bojarska, okazał się źródłem wiedzy o dorobku pisarskim Grażyny Mączkowskiej. Autorka książek zdradziła wiele ciekawych szczegółów dotyczących jej twórczości i opowiedziała o planach na najbliższą przyszłość. 

Dochód uzyskany z tegorocznej imprezy zostanie przeznaczony na podniesienie jakości wyposażenia w pomoce dydaktyczne w placówce.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 24 wrzesień 2019 08:51
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem