Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Konferencja na Politechnice Gdańskiej z udziałem Młodzieżowej Rady Miasta

Konferencja na Politechnice Gdańskiej z udziałem Młodzieżowej Rady Miasta

W czwartek 12 grudnia 2019 roku na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Partycypacja obywatelska młodzieży w teorii i praktyce” zorganizowana w ramach transgranicznego projektu SB YCGN - South Baltic Youth Core Groups Network, którego ideą jest m.in. zwiększenie udziału młodzieży w procesie decyzyjnym na poziomie lokalnym.

Uczestników międzynarodowej konferencji powitała prof. dr hab. Krystyna Gomółka i poprosiła o zabranie głosu m.in.: Rektora Politechniki Gdańskiej, Wiceprezydenta Gdańska oraz przedstawicieli samorządów zaangażowanych w realizację projektu.

Wymiar teoretyczny i determinanty partycypacji obywatelskiej młodzieży przedstawiali naukowcy z Politechniki Gdańskiej oraz uniwersytetów m.in. w Kłajpedzie i Kownie (Litwa), Polessku (Rosja), Lublinie, Warszawie i Poznaniu. Natomiast praktyczny wymiar partycypacji obywatelskiej młodzieży prezentowali przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń i samorządów współpracujących z młodym pokoleniem oraz sami młodzieżowi radni z litewskiego Telsai, Gdyni, Gdańska, Dzierzgonia, Elbląga i Iławy.

Nowe Miasto Lubawskie na konferencji reprezentowali: Jerzy Grządzielewski – kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz  Bartosz Zellma radny Młodzieżowej Rady Miasta, którzy przedstawili swoje prezentacje o funkcjonowaniu MRM w naszym mieście i inicjatywach podejmowanych przez nowomiejską młodzież.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem