Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

X Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

X Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

W niedzielę 15 grudnia 2019 roku na nowomiejskim Rynku zgodnie z kilkuletnią już tradycją, odbył się jubileuszowy X Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Gości jarmarku przywitał Starosta Andrzej Ochlak oraz Burmistrz Józef Blank.

Na tegorocznych stoiskach zaprezentowała się rekordowa ilość prawie 80 wystawców z powiatu nowomiejskiego i powiatów ościennych, którzy w swojej ofercie posiadali oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki świąteczne, drobne upominki oraz lokalne smakołyki - ciasta, kluski, swojskie nalewki, wędliny i sery. Kupić można było również choinki oferowane na kilku stoiskach oraz posilić się barszczykiem z pasztecikami oferowanymi na stoisku Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

Burmistrz Józef Blank podczas otwarcia Jarmarku z zadowoleniem podkreślał pielęgnowanie tej lokalnej tradycji i liczny udział mieszkańców miasta, powiatu i przybyłych gości, którzy z zainteresowaniem odwiedzali stoiska rękodzielników, lokalnych producentów żywności i przedsiębiorców. Warto również zauważyć zadowolenie wystawców, którzy podczas rozmów wielokrotnie akcentowali wspaniały przedświąteczny klimat stworzony przez miasto i powiat nowomiejski.

Podczas imprezy, odwiedzających stragany w magiczną przedświąteczną atmosferę wprawiała świąteczna muzyka i śpiewanie kolęd przez dzieci.

W czasie Jarmarku powołana przez organizatorów komisja za najładniejsze stoisko tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego wybrała stoisko, które zorganizowano w związku z akcją zbiórki pieniędzy na leczenie małej Julki Rówczyńskiej.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem