Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

XXVIII Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

XXVIII Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Nowym Mieście Lubawskim już od wczesnych godzin porannych kwestowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy spotkali się z ofiarnością mieszkańców i gości naszego miasta. Celem tegorocznej akcji WOŚP jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęła 28. Finał WOŚP w czwartek już 9 stycznia 2020 roku. Tego dnia na terenie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej odbyły się dwie dyskoteki, kawiarenka oraz kiermasz ciast. W czasie dyskotek kawiarenka oferowała napoje i pyszne wypieki, które wykonali uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Dużą popularnością cieszyły się punkty: malowania twarzy i wykonywania fryzur z tekstylnymi warkoczykami syntetycznymi. W piątek 10 stycznia 2020 roku cała społeczność uczniowska obejrzała spektakl, który wystawiło kółko teatralne. W naszym szkolnym przedstawieniu wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Tegoroczny XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę od godziny 17.00 odbywał się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, gdzie zorganizowano m.in. występy muzyczne uczniów nowomiejskich szkół podstawowych oraz wokalistów Mini Studia Piosenki z MCK, pokazy tańca, różnorodne turnieje i konkursy oraz licytacje przedmiotów wystawionych przez ofiarodawców na rzecz aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w tym od Burmistrza Józefa Blanka. 

Dużym powodzeniem cieszył się występ Jakuba Cieplaka - uczestnika The Voice Kids oraz koncert zespołu „18 MINUT”.

W trakcie tego pracowitego dnia na uczestników orkiestry czekała również niespodzianka - tort ufundowany przez radnych Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, którego słodkie kawałki osobiście serwowane były przez radnych. Sztab nowomiejskiej orkiestry zebrał 48.191,71 złotych.

Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, sponsorom i organizatorom za zaangażowanie w inicjatywę WOŚP, a mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego i powiatu za otwarte serca i hojność.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem