Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Zasady segregacji odpadów w Nowym Mieście Lubawskim

Zasady segregacji odpadów w Nowym Mieście Lubawskim

W związku z wejściem w życie nowelizacji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 6 września 2019 roku, która na terenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” będzie obowiązywać z dniem 1 czerwca 2020 roku, wszyscy zobowiązani są do segregowania odpadów.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Związku Gmin, by ułatwić segregację odpadów, Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim opracował przystępną instrukcję w formie ulotki. Burmistrz Józef Blank, jako Przewodniczący Zgromadzenia Związku, ulotkę tę przekazał również wszystkim uczestnikom Walnego Zgromadzenia Związku celem rozpropagowania i ułatwienia mieszkańcom z terenu Związku prawidłowej segregacji.

Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego ulotkę z zasadami segregacji odpadów otrzymają wraz z korespondencją z decyzjami podatkowymi. Niemniej jednak powyższą ulotkę zamieszczamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i łamach Gazety Nowomiejskiej.

Niezależnie od inicjatywy naszego Urzędu Miejskiego również Związek Gmin „Czyste Środowisko” prowadzi i prowadził będzie nadal edukację mieszkańców w zakresie stosowania Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem