Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Spotkanie szkół promujących zdrowie

Spotkanie szkół promujących zdrowie

W środę 5 lutego 2020 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się wojewódzkie spotkanie szkół realizujących i wdrażających projekt „Szkoła Promująca Zdrowie” – w tym Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Wśród uczestników konferencji byli m.in.: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Mirosław Urbanowski, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Wojewódzki Koordynator „Sieci Szkół Promujących Zdrowie” Anna Zdaniukiewicz, prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Dyrektor Delegatury Kuratora Oświaty w Elblągu Małgorzata Adamowicz, Starszy Wizytator Delegatury w Elblągu Mirella Nowińska, Kierownik Oddziału Promocji  Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Radek Gruss, ks. Kanonik Zbigniew Markowski oraz komendanci służb mundurowych i przedstawiciele instytucji współpracujących z jednostkami oświatowymi w zakresie wdrażania działań prozdrowotnych.

Wójta Gminy Grodziczno reprezentował Skarbnik Jacek Grzywacz. Adres z pozdrowieniami dla uczestników konferencji wystosował również Andrzej Zakrzewski - Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z ponad dwudziestu szkół i przedszkoli z naszego regionu posiadających lub ubiegających się o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”, który upowszechnia ciekawe inicjatywy prozdrowotne, popularyzuje atrakcyjne i skuteczne metody wychowawcze, a tym samym zwiększa prestiż szkoły lub placówki w środowisku.

Organizatorami spotkania były dwie szkoły podstawowe z Nowego Miasta Lubawskiego i jedna z Nowego Grodziczna, których dyrektorzy i przedstawiciele w formie prezentacji multimedialnych zapoznali uczestników z wdrażaniem w ich jednostkach projektu pn. „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Wśród osób zabierających głos był Burmistrz Józef Blank, który podkreślił jak ważne jest w ramach sieci szkół promujących zdrowie wzajemne wspieranie się w pracy na rzecz zdrowia, zwłaszcza psychicznego. Burmistrz podziękował dyrektorom nowomiejskich placówek oświatowych za aktywność i dobry klimat w szkołach.

Kurator Krzysztof Marek Nowacki w swojej wypowiedzi podkreślał pozytywne działania Burmistrza Józefa Blanka jako organu prowadzącego w kwestii zarządzania oświatą, pochwalił bardzo dobre funkcjonowanie nowomiejskich szkół podstawowych i promowanie przez nie postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.

Na zakończenie konferencji wykład pt. ”Wspieranie dobrostanu psychicznego i zapobieganie problemom zdrowia psychicznego w systemie oświaty. Priorytety i wyzwania współczesności” wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski.   

Spotkanie wzbogaciły występy uczniów nowomiejskich szkół podstawowych nr 1 i nr 3 oraz.

Ostatnio zmienianyśroda, 12 luty 2020 07:34
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem