Logo
Wydrukuj tę stronę

Jubileusz 30-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziczna

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska. Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska.

W sobotę 12 maja 2018 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w obchodach Jubileuszu 30-lecia Parafialno-Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziczna, który odbył się w Kościele parafialnym w Grodzicznie.

 

Po uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował ks. Henryk Rychert, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie, głos zabrał Kapelmistrz Jarosław Titz.


Dyrygent przypomniał historię powstania orkiestry i żmudne budowanie zespołu przez kolejne lata. Pan Titz poświęcił również wiele miłych Franciszkowi Orłowskiemu zdań pierwszemu dyrygentowi orkiestry, ówczesnemu organiście z Grodziczna i nieżyjącemu już proboszczowi — księdzu Henrykowi Piotrowskiemu, który angażował się w tę inicjatywę. 


Następnie odbył się krótki koncert orkiestry, pod batutą Jarosława Titza z końcową owacją na stojąco.

 

Po uroczystości Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego złożył kapelmistrzowi i członkom orkiestry najserdeczniejsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu i wręczył kwiaty. Życzenia i gratulacje złożyli również lokalni samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych i inni goście.

 

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.