Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Podsumowanie projektu „Spotkanie z polsko – niemiecko – rosyjską historią”

Podsumowanie projektu „Spotkanie z polsko – niemiecko – rosyjską historią”

17 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim  podsumowano projekt międzynarodowy pt. „Spotkanie z polsko – niemiecko – rosyjską historią”. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorota Osińska, Dyrektor MOSiR Marek Borkowski, Dyrektor Jerzy Resicki oraz nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie wraz z rodzicami. Na spotkaniu podsumowującym obecni byli również goście specjalni, którzy do Szkoły Podstawowej nr 1 przyjechali w ramach wymiany międzynarodowej: Liliya Vavryniv, Nadiia Tsebrynska, Nataliia Trachuk, Nadiia Konyk z Tarnopolu na Ukrainie oraz Andrei Dzhabiev z Kaliningradu.

Projekt  realizowany był od 8 do 15 kwietnia bieżącego roku, a uczestniczyło w nim 12 uczniów ze szkoły przy ulicy Jagiellońskiej oraz 2 opiekunów. Wymiana była okazją do wzajemnego poznania się, zrozumienia i otwarcia na innych, łamania stereotypów, a także  poznania  historii, kultury, zwyczajów innych narodów. 

Dla uczestników projektu organizatorzy przygotowali bogaty program, który gwarantował dobrą zabawę. Wymiana przebiegała w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Na spotkaniu uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami, opowiadali o swoich odczuciach, doświadczeniach i wyrażali swoje opinie na temat wspólnie spędzonego czasu z młodzieżą rosyjską i niemiecką. Swoje zdanie  wyrazili  też rodzice, którzy tak jak  ich dzieci,  nie szczędzili słów zadowolenia i pochwały pod adresem organizatorów wymiany.

Wcześniej, przed południem Burmistrz Józef Blank w Urzędzie Miejskim spotkał się z gośćmi z Ukrainy, którym towarzyszył dyrektor "nowomiejskiej jedynki" Jerzy Resicki i dyrektor MOSiR Marek Borkowski. Spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń z realizacji projektu, porównania systemów szkolnictwa w Polsce i na Ukrainie oraz do omówienia zakresu przyszłej współpracy między szkołami.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem