Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

W piątek 18 maja 2018 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w Święcie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, które obchodzone jest w dniu urodzin jej patrona.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Bazylice p.w. Św. Tomasza Apostoła, po której społeczność szkolna i uczestnicy udali się do szkoły.

W obchodach Święta Szkoły wzięli udział m.in. Burmistrz Józef Blank, radni Rady Miejskiej, Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu Dorota Osińska, Prezes ZNP Maria Krezymon, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło, dyrektorzy i kierownicy zaprzyjaźnionych szkół, placówek oświatowych i instytucji kultury oraz instytucji miejskich.  Na uroczystość przybyli również goście specjalni, którzy  przyjechali  do szkoły w ramach wymiany międzynarodowej: Liliya Vavryniv, Nadiia Tsebrynska,  Nataliia Trachuk, Nadiia Konyk z Tarnopola na Ukrainie oraz Andrei Dzhabiev z Kaliningradu.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu z okazji Święta Szkoły złożył wszystkim życzenia optymizmu, sukcesów, zdrowia i wielu inicjatyw współpracy międzynarodowej.

Ważnym punktem uroczystości było podpisanie umowy partnerskiej w dziedzinach edukacji, nauki i kultury pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, a Szkołą Ogólnokształcącą nr 28 w Tarnopolu na Ukrainie. 

Na uroczystej akademii ku czci Jana Pawła II, uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Jeśli pamięć o Tobie, to na zawsze”. Podczas obchodów Święta wręczono również nagrodę LOLKA uczniowi, który godnie reprezentuje szkołę i wciela w życie ideały Jana Pawła II. W tym roku tę prestiżową statuetkę z rąk Burmistrza Józefa Blanka i Dyrektora Jerzego Resickiego otrzymał Jakub Figurski - uczeń klasy VII b.

Święto szkoły było okazją do wręczenia podziękowań dla osób i instytucji za bardzo dobrą współpracę, za pomoc i wspieranie działań i przedsięwzięć szkoły. W tym roku słowa uznania otrzymali: Burmistrz Miasta Józef Blank, Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu Dorota Osińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Borkowski oraz Prezes Klubu Sportowego „Drwęca” Bożena Dąbrowska.

Po części oficjalnej posadzono drzewka przyjaźni symbolizujące partnerskie szkoły z Tarnopola i Kaliningradu, a dzieci zaproszono na kremówki papieskie.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem