Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wizyta studentów zza Atlantyku

Wizyta studentów zza Atlantyku

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim gościła ośmioosobowa  grupa studentów ze Stanów Zjednoczonych. Wolontariusze z młodzieżowego klubu chrześcijańskiego: Caleb, Kortni, Jordan, Woody, Hannah, Megan, Morgan oraz Katy - studenci Uniwersytetu w Arkansas przyjechali do Polski na zaproszenie Państwa Franks, którzy obecnie mieszkają w Iławie.

Studenci wraz z opiekunami przeprowadzili szereg lekcji w języku angielskim, na których uczniowie z 12 klas, od pierwszej do siódmej, mieli okazję porozmawiać z gośćmi w ich języku ojczystym. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i próbowały swoich sił. Z pewnością spotkania te pomogły wielu uczniom przełamać bariery językowe, rozwinąć ich  kompetencje mówienia i rozumienia ze słuchu oraz uwierzyć we własne możliwości językowe. W imieniu Burmistrza Miasta oraz gospodarzy goście otrzymali drobne upominki z rąk Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego.

Wizyta gości w nowomiejskiej szkole była możliwa dzięki wcześniej nawiązanej z nimi współpracy przez obecnego dyrektora MOSiR pana Marka Borkowskiego.

Ostatnio zmienianywtorek, 29 maj 2018 06:17
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem