Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

W sobotę pierwszego września 2018 roku o godz. 10.00 przy pomniku pod Nawrą odbyły się uroczystości w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę.

W uroczystości wzięli udział kombatanci, władze miasta i radni miejscy, przedstawiciele starostwa powiatowego, przedstawiciele Gminy Nowe Miasto Lubawskie, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, komendanci służb mundurowych, harcerze, poczty sztandarowe organizacji pozarządowych i szkół oraz młodzież szkolna i mieszkańcy.

Wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał Burmistrz Józef Blank i w swoim wystąpieniu oddał hołd poległym i pomordowanym w imię wolności naszej Ojczyzny. Głos zabrał również Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski. Rys historyczny przebiegu II wojny światowej przybliżyła przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miasta, natomiast Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego Jerzy Resicki poprowadził apel poległych i pomordowanych z terenu Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

Po oficjalnych wystąpieniach delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły symboliczne znicze. Podniosłej uroczystości towarzyszyły występy nowomiejskiej młodzieży z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz orkiestry dętej funkcjonującej przy MCK.

Wcześniej przedstawiciele władz miasta złożyli symboliczne wiązanki kwiatów w miejscach pamięci – przy pomniku na ulicy 7-Grudnia, pod tablicą memoratywną siedziby Selbstschutz przy ulicy Działyńskich, na grobach polskich żołnierzy i pod krzyżem na cmentarzu parafialnym.

Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje za tak liczne uczestnictwo mieszkańców i gości naszego miasta w uroczystości patriotycznej i oddanie hołdu osobom, które „za nasze dziś, oddali swoje jutro”.

Ostatnio zmienianyśroda, 05 wrzesień 2018 06:30
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem