Logo
Wydrukuj tę stronę

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskich szkołach

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskich szkołach

W poniedziałek 3 września 2018 roku w szkołach podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim, jak i w całej Polsce, zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Burmistrz Józef Blank uczestniczył w tym dniu we wszystkich rozpoczęciach roku szkolnego w nowomiejskich jednostkach oświatowych - Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II, Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, Szkole Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz Szkole Muzycznej I Stopnia.

Podczas uroczystości gospodarz miasta życzył uczniom wielu sukcesów, zachęcał do udziału w dodatkowych zajęciach, które będą organizowane w nowym roku szkolnym oraz do intensywnej pracy, dzięki której sukcesy wychowanków rozsławią szkołę i miasto poza jego granicami.

Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniew Domżalski podczas swojego wystąpienia na inauguracji roku szkolnego poinformował zebranych o nowych przedsięwzięciach. Placówka wzbogaciła się o wspaniałą pracownię muzyczno-plastyczną, która będzie służyła uczniom szkoły podstawowej i uczniom szkoły muzycznej. Drugą pracownią jest pracowania informatyczna z 16 stanowiskami, z nowoczesnymi laptopami oraz tablicą interaktywną. W roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie klas IV – VIII będą mieli swoje szafki. Od 1 września 2018 roku szkoła posiada Internet o prędkości przesyłu danych 100 mb/s. W bieżącym roku szkolnym wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć. Od października rozpocznie się projekt unijny, w ramach którego realizowane będą zajęcia na miarę szkoły przyszłości z robotyki z programowaniem, języków obcych zakończonych egzaminem TELC, matematyki, fizyki, biologii, geografii, chemii i wielu innych. Będą także zajęcia szachowe, muzyczne, plastyczne, sportowe: zapasy, siatkówka, gimnastyka sportowa i lekkoatletyka dla klas I – III.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego informował przybyłych o zmianach w szkole, do których doszło w czasie wakacji. Przeprowadzono prace, które zdecydowanie zmieniły wizerunek sali gimnastycznej, a w pomieszczeniach piwnicznych powstały dwie nowe sale – choreograficzna oraz projekcyjna.

Natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Bożena Rutkowska-Marciniak po powitaniu uczniów, rodziców i gości uroczystości przekazała informacje, że w budynkach szkoły w kilku klasach pomalowano ściany, na korytarzach położono płytki ceramiczne oraz wykonano nowe ogrodzenie terenu boiska szkolnego i wykarczowano zarośla, by wygospodarować miejsce na przyszkolny plac zabaw dla najmłodszych.

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.