Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

VII Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

VII Rodzinny Piknik Rowerowy już za nami

W niedzielę 16 września 2018 roku w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu oraz Tygodnia Cittaslow odbył się VII Rodzinny Piknik Rowerowy. W tym dniu na nowomiejski Rynek do udziału w tej cyklicznej już imprezie sportowo-rekreacyjnej przybyło ponad 160 uczestników.

Burmistrz Miasta Józef Blank przywitał rowerzystów na starcie trasy i oficjalnie otworzył VII Rodzinny Piknik Rowerowy w Nowym Mieście Lubawskim, a miłośnicy jazdy na rowerach wyruszyli na ponad 30 kilometrową przejażdżkę z nowomiejskiego Rynku po nowo wybudowanej ścieżce rowerowej do Radomna, a następnie z powrotem w kierunku Kurzętnika i Nielbarka. Postój nad wyrobiskiem w Nielbarku był okazją do zjedzenia przez uczestników ciepłego posiłku, upieczenia sobie kiełbasek przy ognisku oraz udziału w rodzinnych zabawach i konkursach.

VII Rodzinny Piknik Rowerowy został zorganizowany przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim w ramach dotacji z WFOŚiGW w Olsztynie. Partnerami imprezy byli: Bank BGŻ BNP PARIBAS, MPGK, MCK, ZUOK RUDNO, Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko", LGD Ziemia Lubawska, Straż Miejska oraz Policja. Patronat medialny nad piknikiem sprawowała Gazeta Nowomiejska oraz telewizja kablowa Eltronik.

Burmistrz Józef Blank dziękuje uczestnikom za tak liczny udział w VII Rodzinnym Pikniku Rowerowym i zapowiada kontynuację tej sportowo-rekreacyjnej imprezy, która integruje pokolenia i skłania do uprawiania aktywnego wypoczynku.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 25 wrzesień 2018 08:51
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem