Logo
Wydrukuj tę stronę

XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble w Nowym Mieście Lubawskim

XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble w Nowym Mieście Lubawskim

Pogodny weekend 6-7 października 2018 roku 49 scrabblistów z całej Polski na miejsce swoich turniejowych zmagań wybrało Nowe Miasto Lubawskie. To urokliwe miejsce na Mazurach gościło uczestników XXI Mistrzostw Warmii i Mazur.

Po roku przerwy, spowodowanej remontem, turniej został rozegrany w zmodernizowanym budynku Miejskiego Centrum Kultury, który po rewitalizacji jest w tej chwili nowoczesny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Uczestników zawodów powitał Burmistrz Józef Blank oraz organizator mistrzostw - Mariusz Orzeł.

O prawidłowy przebieg turnieju dbał sędzia Sławomir Zabawa, który pełnił równocześnie rolę egzaminatora dla starającego się o licencję sędziego Juliusza Czupryniaka.

W sobotę scrabbliści rozegrali 7 rund. Liderem był Maciej Czupryniak z sześcioma zwycięstwami. Podobnie 6 dużych punktów, ale mniejszą liczbę małych, mieli również: Mariusz Skrobosz, Kuba Zaryński, Robert Kamiński. Niedzielne pojedynki zapowiadały duże emocje.

Wieczorem odbyły się dwie imprezy towarzyszące: XVI Turniej Futsalu oraz Nocny Turniej Siódemek.

W futsalu wynikiem 14:9 zwyciężyła drużyna w składzie: Stanisław Rydzik, Julek Czupryniak, Igor Orzeł, Jakub Zaryński, Adrian Ziemniewicz, Jacek Baltyn. Mistrzowie otrzymali puchar i złote medale.  Najlepszym zawodnikiem został okrzyknięty Juliusz Czupryniak. Staszek Rydzik otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza

Nocny Turniej Siódemek rozegrały 22  osoby. Układanie siódemek w środku nocy to zajęcie dla prawdziwych pasjonatów. Albo szaleńców. W każdym razie dla wszystkich tych  odpornych  na sen. Nocnym mistrzem scrabble został Juliusz Czupryniak. W pięciu rundach  zwyciężył 4 razy kładąc 22 siódemki.

W niedzielę po 8 rundzie na pierwszym miejscu nadal był Maciej Czupryniak (okupował to miejsce od rundy II). 9 pojedynek zmienił klasyfikację – Mariusz Skrobosz pokonał Maćka 431: 316 i mając 8 zwycięstw został liderem tabeli. Mariusz przegrał następny  pojedynek z Jakubem Zaryńskim, a Czupryniak pokonał Tomka Zwolińskiego. Po 10 rundzie wszystko się mogło zdarzyć. 8 zwycięstw na swoim koncie miało trzech scrabblistów: Maciej, Mariusz oraz Robert Kamiński. Dwaj pierwsi w kolejnym pojedynku pokonali swoich przeciwników  w pięknym stylu. Robert zaliczył porażkę i o miejscu pierwszym mógł już zapomnieć. Pojedynek gigantów w 12 rundzie zakończony wynikiem 427 : 418 dał tytuł XXI Mistrza Warmii i Mazur Maciejowi Czupryniakowi z Milanówka. Tytuł wicemistrza wywalczył Mariusz Skrobosz z Warszawy. Trzecim zawodnikiem turnieju został Robert Kamiński z Warszawy. Cała trójka obdarowana została pucharami i cennymi nagrodami rzeczowymi.

Podczas turnieju prowadzona była klasyfikacja w pięciu konkursach. Pierwszy z nich to walka o „Złotego Blanka”- nagrodę wręczaną corocznie przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka. W tym roku najdroższe słowo z "blankiem" ułożył Robert Kamiński. Jego POMIJAŃ miało wartość 116 pkt.

Drugi konkurs polegał na  ułożeniu najdroższego słowa na określoną literę wchodzącą w skład nazwy WARMIA MAZURY. Nagrody w tej rywalizacji otrzymali:

Wypisom                    Maciej Czupryniak

Apteczek                    Tomasz Zwoliński

Ruszeni                      Jakub Zaryński

Miriadów                   Krzysztof Zawadzki

Izoopakę                     Maciej Czupryniak

Adresach                    Katarzyna Dębska

Manilki                       Krzysztof Zawadzki

Agamiach                   Stanisław Rydzik

Zatorom                      Jacek Baltyn

Uroniłaś                      Paweł Jackowski

Rozwianą                   Katarzyna Ślusarska

Yhm                           Mariusz Orzeł

Trzy kolejne konkursy to poszukiwanie najciekawszego słowa związanego z branżą sponsorów turnieju.

  1. Branża metalowa firma EXPOM S.A. - nagroda za słowo ZESPAWAŁ dla Krzysztofa Zawadzkiego.
  2. Branża budowlana firma MazurM - nagroda za WACIAKI dla Pawła Jackowskiego
  3. Branża rolnicza nasiennictwo firma SAATEN UNION - nagrodzono trzy słowa: ŚLAZOWI – Mieczysław Pastuszak, AZOTOWYM – Rafał Matczak, SPERMY – Waldemar Kudliński.

 

W imieniu firm EXPOM S.A. oraz MazurM nagrody wręczał Burmistrz Józef Blank. Firmę SAATEN UNION reprezentowała pani Anna Patalon. Wyróżnienie dla najlepszej scrabblistki otrzymała Marta Bajorek z Warszawy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami od sponsorów turnieju.

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 październik 2018 12:40

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.