Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 3

Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 3

W poniedziałek 15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. W uroczystości udział wzięli: zaproszeni goście - Burmistrz Józef Blank i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Ewertowski, dyrekcja szkoły, rodzice pierwszoklasistów oraz nauczyciele.

Po powitaniu zebranych i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektor Bożena Rutkowska-Marciniak, która szczególnie gorąco przywitała uczniów klas pierwszych. Zwróciła uwagę na doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie w życiu każdego malucha przekraczającego próg szkoły.

Mali artyści przed ślubowaniem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W sposób szczególny wyrazili swoją przynależność do kraju ojczystego.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia. Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, a prowadząca uroczystość  odbijała na dłoni każdego z nich znak sowy – symbol mądrości.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Burmistrz Józef Blank, który życzył pierwszoklasistom ciągłego zgłębiania wiedzy i  wielu sukcesów. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, kolorową czapkę i miłą niespodziankę.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 październik 2018 12:52
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem