Logo
Wydrukuj tę stronę

Walentynkowy koncert Zakochane Melodie

Walentynkowy koncert Zakochane Melodie

W piątek 17 lutego 2017 roku już po raz siódmy w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się fenomenalny koncert „Zakochane melodie”, którego organizatorami byli: Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

Zgromadzoną publiczność i zaproszonych gości powitali: Dyrektor MCK Katarzyna Olęcka oraz Dyrektor ZSPiM Zbigniew Domżalski. W koncercie uczestniczyli: Burmistrz Nowego Miasta Józef Blank z małżonką, Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak z małżonką, Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Krzysztof Widźgowski z małżonką, dyrektor patronackiego zakładu Szynaka Meble Stanisław Robaczewski z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja, radni miejscy oraz kierownicy i dyrektorzy miejskich szkół i instytucji.

Koncert, któremu towarzyszyły konkursy z nagrodami, poprowadziła Wicedyrektor Szkoły Muzycznej Iwona Mrozińska. Motywem przewodnim spotkania z muzyką były utwory country. „Zakochane melodie” rozpoczęły utworem „Dom na prerii” połączone chóry Cantamus i Canto grazioso. Następnie na scenie zaprezentowali piosenki: „Złamano już tyle serc” i „Noc pod gwiazdami” nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Kolejnym artystą był Adrian Szaładziński, który na saksofonie wykonał utwór A. Bocellego „Time to Say Goodbye”. Paulina Dorawa przy akompaniamencie Mateusza Raczyńskiego zaśpiewała „Ruchome piaski”. Oliwia Olęcka wystąpiła z piosenką „Z kim Ci będzie tak źle jak ze mną”, a Wojciech Wajc zaśpiewał utwór „Wybacz”.

Najmłodszą artystką koncertu była Paulinka Pijaczyńska, która zaprezentowała piosenkę „Kto się lubi ten się czubi”. Duet Sylwia Lewicka i Adrian Olejnik wystąpił z dwoma utworami „Prócz Ciebie” i „You’re the one that I want”. Michał Sasinowski – saksofon i Dominik Kisiel – fortepian wykonali trzy utwory: „Jej portret”, „My Prince Will Come”, „If i should lose you”. Chóry Cantamus i Canto grazioso zaśpiewały ludową piosenkę „Powiadają żem jest ładna” oraz utwór z repertuaru Reny Rolskiej „Złoty pierścionek”. Zgromadzona w sali MCK publiczność wysłuchała „W siną dal” i „Islands in the stream” w wykonaniu duetu Joanna Demler, Dominik Światkowski.

Niespodzianką była pełna humoru interpretacja utworu z repertuaru Tercetu Egzotycznego „Żegnaj Pamelo. Koncert zakończyła piosenka „Living Next Doors to Alice” w wykonaniu Dominika Światkowskiego, któremu towarzyszyli wszyscy wykonawcy.

Koncert "Zakochane Melodie" licznie przybyłej publiczności zostanie na długo w pamięci jako bardzo udany. Na zakończenie Burmistrz Józef Blank serdecznie podziękował organizatorom i wykonawcom oraz wręczył bukiet kwiatów Pani Iwonie Mrozińskiej.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.