Logo
Wydrukuj tę stronę

Podsumowanie programu edukacji regionalnej w Przedszkolu Miejskim

Podsumowanie programu edukacji regionalnej w Przedszkolu Miejskim

Edukacja regionalna jest bardzo ważnym elementem procesu nauczania. Poznanie regionu powinno zacząć się już w przedszkolu, bowiem w tym wieku dzieci są najbardziej otwarte na nowe doświadczenia. Lepsze poznanie i zrozumienie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości młodego człowieka, daje poczucie bezpieczeństwa i naturalnej przynależności do grupy społecznej.

W środę 22 lutego 2017 roku w Przedszkolu Miejskim odbyło się podsumowanie programu edukacji regionalnej „Moja mała Ojczyzna" realizowanego w trzech najstarszych grupach: V, VI i VII. W spotkaniu promującym postawy patriotyczne nowomiejskich przedszkolaków udział wzięli zaproszeni goście: Dorota Osińska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, Jerzy Resicki – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Piotr Lewandowski - Przewodniczący Rady Rodziców oraz Anna Goszka - Wicedyrektor Przedszkola.

Podsumowanie programu "Moja mała Ojczyzna" obejmował: mini sprawdzian z wiedzy o Polsce i naszym mieście, recytacja wierszy i śpiew piosenek, prezentacja multimedialna oraz zaprezentowanie przez dzieci z grupy V tańca „Polki‘’. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, brały aktywny udział, udzielały poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania.

Głównym celem realizacji tego programu było ,,poznanie oraz wzbogacenie szacunku i miłości do swojego miasta i kraju”. Za aktywny udział i zaprezentowanie zdobytych wiadomości poszczególne grupy otrzymały dyplomy oraz ufundowane przez Radę Rodziców książki. Organizatorki spotkania nauczycielki: Elżbieta Malinowska i Bożena Pełka podziękowały zaproszonym gościom za przybycie, wychowawczyniom grup za przygotowanie dzieci oraz dzieciom z grup: Kotki, Wiewiórki i Motylki za aktywny udział w spotkaniu.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.