Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz podpisał umowę na przebudowę zniszczonej części ulicy Kasztanowej

Burmistrz podpisał umowę na przebudowę zniszczonej części ulicy Kasztanowej

W minionym tygodniu Burmistrz Józef Blank podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych związanych z przebudową ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim.
Projekt pt. "Przebudowa ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim" uzyskał 50% dotację w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja będzie polegała na przebudowie ulicy Kasztanowej na odcinku o długości ok. 430 mb., tj. od ul. Lidzbarskiej do ul. Akacjowej.
W ramach realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu o długości 430 mb i szerokości 6 m, nowe chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,25-2,20 m o łącznej powierzchni 954 m2 oraz zjazdy na posesje o powierzchni 490 m2. Zakres inwestycji obejmuje budowę nowej kanalizacji deszczowej o średnicy 200-600 mm i długości 386 mb z rur z tworzywa sztucznego, nowe wpusty do kanalizacji deszczowej (krawężnikowe 24 szt. i uliczne 9 szt.). Przebudowanych zostanie 5 skrzyżowań (w zakresie nowa konstrukcji jezdni, zmiany geometrii łuków, dobudowy chodników i nowego systemu odwodnienia), 2 przejścia dla pieszych oraz usunięte zostaną kolizje 2 słupów energetycznych w projektowanych chodnikach.
Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie równa nawierzchnia jezdni o wyższej nośności, co wpłynie na zwiększenie przepustowości przedmiotowych dróg, a tym samym znaczny wzrost ich znaczenia w lokalnym układzie komunikacyjnym. Koszt przebudowy ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej wynosi 1.197.977,20 złotych.
Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w wyniku złożonych w postępowaniu ofert, jest firma MUSA Alicja Musiał, Tadeusz Musiał Sp. Jawna z Targowiska Dolnego. Termin zakończenia realizacji tych inwestycji określony został w umowie do 15 września bieżącego roku.
Burmistrz podpisał również umowę z Panem Grzegorzem Drzycimskim na wykonywanie nadzoru inwestorskiego nad niniejszą inwestycją.

Ostatnio zmienianywtorek, 25 kwiecień 2017 07:13
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem