Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

W trosce o rodziny i seniorów

W trosce o rodziny i seniorów

W dniu 20 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego z Panią Ewą Bartnikowską Prezesem Fundacji Instytutu Badań i Edukacji Społecznej w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Rogowska wraz z Zastępcą Dariuszem Andrzejewskim. Przedmiotem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu zadań podejmowanych w obszarze polityki senioralnej, przemocy w rodzinie, polityki prozdrowotnej oraz szeroko rozumianej popularyzacji kultury. Podczas rozmowy zwrócono uwagę na szereg działań, które podejmowane są przez nasze miasto, w tym prowadzone m.in. kampanie profilaktyczno-edukacyjne pn. „Postaw na rodzinę”, „Stop przemocy w rodzinie” „Stop dopalaczom” czy kampania „Biała wstążka”. Podjęto dyskusję dotyczącą współpracy międzypokoleniowej w oparciu o działające na terenie miasta organizacje pozarządowe oraz funkcjonującą Miejską Radę Seniorów i Młodzieżową Radę Miasta. Pomimo znacznego zainteresowania mieszkańców miasta prowadzonymi akcjami społecznymi, zwrócono uwagę na potrzebę jeszcze większego rozpropagowania wśród mieszkańców lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz „Koperty Życia”. W kontekście aktywizacji osób starszych analizowano możliwość udziału gminy miejskiej w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Podjęto także wstępne uzgodnienia w zakresie zaangażowania Instytutu w przeprowadzenie profesjonalnej diagnozy środowiska osób starszych zamieszkałych w Nowym Mieście Lubawskim. Zauważono również potrzebę dalszego prowadzenia przedsięwzięć z zakresu profilaktyki i działań prozdrowotnych oraz możliwości zaangażowania Fundacji Instytutu Badań i Edukacji Społecznej w popularyzację idei prowadzonych akcji społecznych.
Ponadto na spotkaniu zostały omówione wstępne założenia związane z organizacją tegorocznych Nowomiejskich Dni Rodziny oraz wprowadzenia działań innowacyjnych w projekty realizowane przez miasto. Z uwagą wysłuchano informacji przedstawionej przez Prezes Fundacji Instytutu Badań i Edukacji Społecznej Panią Ewa Bartnikowska dotyczącej różnych formy aktywności Instytutu, w tym informacji o prospołecznych projektach realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przez Instytut.
Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że część zaprezentowanych propozycji warto zrealizować podczas imprez organizowanych w mieście.

Ostatnio zmienianywtorek, 25 kwiecień 2017 10:45
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem