Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Robocza wizyta w partnerskim Gurjewsku

Foto Ryszard Ulatowski Foto Ryszard Ulatowski

W dniach 27-28 kwietnia 2017 roku Burmistrz Józef Blank przewodził delegacji dyrektorów nowomiejskich jednostek oświatowych i kulturalnych oraz radnych i pracowników merytorycznych z Urzędu Miejskiego, którzy uczestniczyli w roboczej wizycie w partnerskim Gurjewsku w Obwodzie Kaliningradzkim. Naszą delegację powitał Mer Siergiej Podolski wraz z Przewodniczącym Rady Deputatów (radnymi) - Alieksiejem Kuriłowem.
Celem wizyty było zapoznanie się delegatów ze strukturą organizacyjną szkół, przedszkoli, bibliotek, domów kultury i szkół artystycznych w Gurjewsku i miejscowościach Okręgu Gurjewskiego – Wielkim Isakowie, Wasilkowie i Chrabrowie. Sprzyjało to nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy naszymi dyrektorami i ich odpowiednikami oraz podejmowaniu rozmów o przyszłej współpracy między zarządzanymi przez nich jednostkami organizacyjnymi.
Rosyjscy dyrektorzy i nauczyciele z wielką życzliwością opowiadali o organizacji i systemie pracy w ich przedszkolach i szkołach, a na koniec prezentowali dorobek artystyczny przygotowany przez uczniów i kadrę nauczycieli.

Nowomiejscy dyrektorzy byli pod wielkim wrażeniem gościnności Rosjan oraz wysokiego poziomu wyposażenia pokrewnych im jednostek organizacyjnych w Gurjewsku i okolicznych miejscowościach – m.in. baseny przy szkołach i przedszkolach, wysokiej klasy fortepiany, pianina, sprzęt nagłaśniający, aule koncertowe itd.

Delegacja z Nowego Miasta Lubawskiego wizytowała również budynek Administracji Gurjewskiego Okręgu Miejskiego, gdzie spotkała się z pracownikami merytorycznymi i deputatami z Alieksiejem Kuriłowem na czele. Na spotkaniu nowomiejska członkowie delegacji obejrzeli prezentację obrazującą poziom gospodarczy i społeczny Okręgu Gurjewskiego oraz zadawali pytania pracownikom merytorycznym. Na zakończenie doszło do wymiany upominków między gośćmi i gospodarzami roboczej wizyty.

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 maj 2017 08:36
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem