Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Uczczono patriotyczne święta majowe

Uczczono patriotyczne święta majowe

We wtorek 2 maja 2017 roku o godz. 13.00 na nowomiejskim Rynku rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W programie uroczystości znalazł się m.in. happening przygotowany przez Młodzieżową Radę Miasta w Nowym Mieście Lubawskim, podczas którego młodzież i Burmistrz Józef Blank wręczali mieszkańcom flagi państwowe i ulotki informacyjne o naszych barwach narodowych.
W uroczystości udział wzięli również m.in.: Wicestarosta Katarzyna Trzaskalska, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy i kierownicy miejskich oraz powiatowych jednostek organizacyjnych, młodzież gimnazjalna z opiekunami oraz mieszkańcy miasta.
Warto przypomnieć, że dzień 2 maja jest także obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Natomiast w środę 3 maja 2017 roku przypadła 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) tak nowoczesną konstytucją.
O godzinie 18.00 w nowomiejskim kościele pw. Św. Tomasza Apostoła odprawiono uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę. Uczestniczyli w niej m.in. Burmistrz Józef Blank, radni miejscy, poczty sztandarowe, harcerze, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, delegacje szkół, organizacji społecznych i licznie zgromadzeni mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem