Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Rozpoczął się cykl wycieczek cittaslow

Rozpoczął się cykl wycieczek cittaslow

Biuro Cittaslow w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, we współpracy z Pełnomocnikami Cittaslow z poszczególnych miast należących do sieci, zainicjowało nową formę promocji walorów turystycznych i kulturowych miast cittaslow w formie objazdowych wycieczek, których celem jest wzajemne poznanie przez mieszkańców swoich i sąsiednich "miast dobrego życia".
Pierwszą z takich wycieczek zorganizowano w sobotę 29 kwietnia 2017 roku dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, pobliskiej Lubawy i Lidzbarka. Uczestników oprowadzał profesjonalny przewodnik Andrzej Bobrowicz z olsztyńskiego oddziału PTTK.
Wśród miejsc odwiedzonych przez ponad 60-osobową grupę uczestników wycieczki były odrestaurowane mury zamku biskupiego w Lubawie, sanktuaria oraz Łazienki Lubawskie i biblioteka, w której znajduje się kopia egzemplarza Biblii Gutenberga.
W Nowym Mieście Lubawskim odwiedzono Pracownię Garncarstwa, Metaloplastyki i Wyrobów z Kamienia, która mieści się przy ulicy Narutowicza, Bazylikę p.w. Św. Tomasza Apostoła z cennymi zabytkami ruchomymi oraz pomnik upamiętniający rozstrzelanie 25 mieszkańców Ziemi Lubawskiej przez formację Selbstschutz w dniu 7 grudnia 1939 roku.
Lidzbark nad Welem zainteresował uczestników wycieczki eksponatami w Muzeum Pożarnictwa, urokliwymi uliczkami, ośrodkiem wypoczynkowym i terenami rekreacyjnymi nad Jeziorem Lidzbarskim.
Na zakończenie wycieczki zrobiono wspólne zdjęcia z wizerunkiem ślimaka, który jest symbolem Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow.
Warto wspomnieć, że tego dnia równolegle trwała także wycieczka mieszkańców pomiędzy Barczewem, Biskupcem i Pasymiem.

Ostatnio zmienianypiątek, 05 maj 2017 11:12
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem