Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Konkurs "Śladami Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej nr 1

Konkurs "Śladami Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej nr 1

W czwartek 11 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, w ramach rozpoczynających się Dni Rodziny, odbył się konkurs powiatowy pod nazwą "Śladami Jana Pawła II", który był skierowany do uczniów Ziemi Lubawskiej. Celem konkursu jest popularyzacja piosenek papieskich i o tematyce maryjnej, ich walorów artystycznych i wychowawczych, wzbudzanie zainteresowania postacią Jana Pawła II i jego nauką, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów, a przede wszystkim integracja środowiska lokalnego, zespołów i solistów oraz konfrontacja dorobku artystycznego.
Konkurs, począwszy od bieżącego roku szkolnego, będzie miał charakter cykliczny. W każdym roku szkolnym związany będzie on z inną pasją Jana Pawła II. Będzie to między innymi: literatura, poezja, teatr, sport, krajoznawstwo oraz językoznawstwo. W tym roku uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pieśń papieską lub maryjną. Do szkoły przy ulicy Jagiellońskiej przyjechało 10 szkół – uczniowie z nowomiejskiej „dwójki”, z odległych Żabin, Marzęcic, Tereszewa, Łąkorza, Bratiana, Ostrowitego, Brzozia Lubawskiego i Tuszewa. Komisja konkursowa i publiczność wysłuchała 22 piosenek, które wykonali soliści i zespoły.
Krzysztof Widźgowski - Zastępca Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego wprowadził zebranych w klimat konkursu i podkreślił ponadczasowe znaczenie nauki społecznej Jana Pawła II. Natomiast oficjalnego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły Jerzy Resicki.
Jury w składzie: Agnieszka Kasprzycka – instruktorka studia wokalnego Dream oraz nauczyciel w nowomiejskiej szkole muzycznej, Andrzej Korecki – historyk i regionalista, Zbigniew Ewertowski  - Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w Radzie Miejskiej oraz Jerzy Resicki – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oceniało dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce uczennicy z nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 – Aleksandrze Jaroszewskiej, na drugim miejscu uplasował się zespół „Bemolki" (starsze) z nowomiejskiej „jedynki”, a trzecie miejsce przyznano grupie „Tereszewskie talenciaki” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie. Ponadto jury wyróżniło trzech uczestników: Radosława Ziaję i Dominikę Krezymon ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkarzu oraz Agatę Kolasę – reprezentantkę Szkoły Podstawowej w Tuszewie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, opiekunowie młodych artystów – podziękowania, a nagrodzeni i wyróżnieni atrakcyjne nagrody książkowe. Fundatorem dyplomów i pucharów była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.
Konkurs przygotowały nauczycielki z nowomiejskiej „jedynki” Wiesława Markowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska.

Ostatnio zmienianypiątek, 12 maj 2017 10:52
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem