Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowe Miasto Lubawskie na Festiwalu Cittaslow w śląskich Kaletach

FOTO Ryszard Ulatowski FOTO Ryszard Ulatowski

W sobotę 20 maja 2017 roku już po raz ósmy odbył się Festiwal Cittaslow. Tym razem po raz pierwszy odbył się on poza terenem Warmii i Mazur. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Rynie, Gołdapi i Lubawie, gospodarzem tego wydarzenia było śląskie miasteczko Kalety, które w 2014 roku powiększyła grono polskiej sieć Cittaslow.

Program festiwalu odbywającego się na kaletańskim stadionie obejmował m.in. kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej, konkursy z nagrodami. Mieszkańcy Kalet i pobliskich miejscowości oraz goście mieli okazję poznać walory turystyczne miasteczek cittaslow nie tylko z regionu Warmii i Mazur, ale także z miasteczek z opolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, które przybyły do "Zielonego zakątka Śląska".

Na stoisku promocyjnym Nowego Miasta Lubawskiego prezentowane były wyroby rękodzielnicze Jarosława Mączkowskiego z Pracowni Ceramicznej, aniołki Hanny Karczyńskiej z Fabryki Przedmiotów Wyjątkowych, rzeźby z Pracowni Rękodzieła "Sośniakowy Mir" Państwa Wacko oraz publikacje i materiały opracowane przez pracowników Referatu Promocji Urzędu Miejskiego, który reprezentował Jerzy Grządzielewski.

Natomiast dzień wcześniej, tj. 19 maja, odbyło się Zebranie Członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, któremu przewodniczył Burmistrz Józef Blank. Na zebraniu tym podjęto uchwały m.in. w sprawie rekomendacji Sianowa do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow, przyjęcia recertyfikacji miast członkowskich - Lubawy i Olsztynka oraz wyłonienia gospodarza przyszłorocznego Festiwalu Cittaslow, którym okazał się pobliski Lidzbark.

Ostatnio zmienianyczwartek, 25 maj 2017 13:45
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem