Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Piknik Rodzinny na nowomiejskim Rynku

Piknik Rodzinny na nowomiejskim Rynku

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na Rynku Nowego Miasta Lubawskiego odbył się Piknik Rodzinny w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny, które odbywały się w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pt. "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie" połączony z Dniem Dziecka i Galą Kultury.

Otwarcia pikniku dokonał Burmistrz Józef Blank podkreślając wartość jaką dla każdego człowieka stanowi rodzina.

Dla wszystkich dzieci z okazji ich święta zapewniono moc atrakcji - nadmuchaną zjeżdżalnię, popcorn, malowanie twarzy, kącik rękodzieła, plener plastyczny i wiele gier zręcznościowych - aby swoje święto spędziły aktywnie na wolnym powietrzu.

Ciekawą inicjatywą podczas Pikniku Rodzinnego była wystawa starych pocztówek oraz przedwojennych pamiątek ze zbiorów Krzysztofa Kliniewskiego - miłośnika historii lokalnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa dawnych portretów rodzinnych, które mieszkańcy miasta bardzo chętnie udostępnili na apel Gazety Nowomiejskiej.

Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z bogatą twórczością lokalnych rzemieślników i rękodzielników, m.in.: wyrobami garncarskimi, wyrobami z drewna, ręcznie wykonywanymi maskotkami i niepowtarzalnymi upominkami z filcu i drewna oraz misternie wykonanymi ozdobami z frywolitek.

Podczas Pikniku Rodzinnego Burmistrz Józef Blank podczas Nowomiejskiej Gali Kultury wręczył nagrody osobom najbardziej zaangażowanym w rozwój lokalnej szeroko pojętej kultury.

Dla uczestników pikniku zorganizowano loterię, w której można było wygrać wiele cennych nagród. Na zakończenie plenerowej imprezy zagrał brytyjski zespół The Lewis Hamilton Band.

Organizatorami imprezy dla najmłodszych było Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich, Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem