Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Budynek dawnego kościoła ewangelickiego doczeka się rewitalizacji

Budynek dawnego kościoła ewangelickiego doczeka się rewitalizacji

W czwartek 22 czerwca 2017 roku Burmistrz Józef Blank podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji wnętrza budynku dawnego kościoła ewangelickiego, obecnie Kina Harmonia.

Wykonawca wybranym w postępowaniu konkurencyjnym jest firma Sound&Space z Poznania, której pracownicy specjalizują się w projektowaniu obiektów o funkcji widowiskowej. Koszt opracowania dokumentacji, który został określony w umowie wynosi ok. 73 tys. złotych., a termin realizacji zlecenia wyznaczono do 22 listopada br.

Warto również nadmienić, że 12  czerwca 2017 roku Burmistrz Józef Blank podpisał umowę na aktualizację dokumentacji projektowej dotyczącej remontu dachu i elewacji oraz odnowienia stolarki budynku dawnego kościoła ewangelickiego.

W tym zakresie podjęto współpracę z wykonawcą wcześniej opracowanej dokumentacji tj. Biurem Inżynierskim Anna Gontarz-Bagińska z Gdańska. Koszt opracowania aktualizacji dokumentacji wynosi ok. 18 tys. złotych, natomiast termin realizacji zadania wskazany w umowie wyznaczono do 12 października 2017 roku.

Obie dokumentacje są realizowane w ramach projektu objętego Ponadlokalnym Programem Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow, przewidzianego do dofinansowania ze środków unijnych w trybie pozakonkursowym.

Celem planowanego remontu i modernizacji budynku dawnego kościoła ewangelickiego jest adaptacja pomieszczeń na salę widowiskowo-kinową oraz wystawienniczą i Centrum Informacji Turystycznej. Dzięki temu powstanie szersza i atrakcyjniejsza oferta kulturalna dla mieszkańców miasta i turystów. Realizacja projektu ma również na celu zachowanie wartości zabytkowej i historycznej tego obiektu.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem