Logo
Wydrukuj tę stronę

Noc Świętojańska nad Drwęcą

Noc Świętojańska nad Drwęcą

W piątek 23 czerwca 2017 roku na skwerze przy głównym parkingu nad Drwęcą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali tradycyjną Noc Świętojańską.

Nie małą atrakcją dla zgromadzonych nad rzeką Drwęcą były plenerowe występy zespołów: Anibabki z Kurzętnika, Sami Swoi z Tylic, Rakowianki z Rakowic i chóru Harmonia z Nowego Miasta Lubawskiego, które publiczność nagrodziła oklaskami. Natomiast Burmistrz Józef Blank wręczył wykonawcom upominki i okolicznościowe dyplomy.

Dla dzieci Miejskie Centrum Kultury przygotowało szereg atrakcji i konkursów z nagrodami. Najmłodsze i trochę starsze dzieci przygotowywały wianki z polnych kwiatów, które później wraz z opiekunami puszczały na Drwęcy. Również uczestnicy zabawy i panie z zespołów wiły wianki, które następnie po ocenie jury popłynęły z nurtem Drwęcy.

Komisja jako najpiękniejszy wianek oceniła ten wykonany przez zespół Sami Swoi z Tylic, natomiast nagrodę Redakcji Gazety Nowomiejskiej otrzymała Julia Lubczyńska z Nowego Miasta Lubawskiego.

Obchody Nocy Świętojańskiej zakończono wspólną zabawą plenerową.

Ostatnio zmienianywtorek, 27 czerwiec 2017 05:57
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.