Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim

W piątkowe popołudnie 23 czerwca 2017 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystość prowadziła Dyrektor Iwona Mrozińska, która powitała gości przybyłych na uroczystość uczniów szkoły muzycznej i ich rodziców i nauczycieli.

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom licznych sukcesów w konkursach. Podziękował za pracę i zaangażowanie oraz udział w miejskich uroczystościach. Jednocześnie podkreślił wysoki poziom artystyczny uczniów. Ksiądz Kanonik udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz wspomniał o ważnej roli muzyki w życiu codziennym.

W dalszej części uroczystości nastąpiło pożegnanie tegorocznych absolwentów. W tym roku mury szkoły muzycznej opuściło trzynaścioro uczniów: Wiktoria Ankowska z klasy skrzypiec, Julia Czynsz, Izabela Kamińska z klasy saksofonu, Kalina Grubalska, Matylda Łątkowska, Natalia Masłowska, Karolina Morenc z klasy fortepianu, Monika Guzowska z klasy gitary, Kacper Kłosowski z klasy trąbki, Szymon Lenga, Maksymilian Rudnicki z klasy akordeonu, Katarzyna Polak z klasy fletu i Anna Witos z klasy klarnetu. 

Czworo absolwentów otrzymało pamiątkowe statuetki od Dyrektora Zespołu Szkól za wybitne osiągnięcia w nauce i godne reprezentowanie jej w konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wyróżnieni to: Natalia Masłowska, Monika Guzowska, Kalina Grubalska i Szymon Lenga. 

Miłą informacją dla społeczności szkolnej była wiadomość o dostaniu się Natalii Masłowskiej do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Toruniu. Gratulujemy Natalii i życzymy sukcesów w dalszym muzycznym kształceniu. 

Następnie nagrodzono uczniów, którzy z egzaminu instrumentu głównego otrzymali ocenę bardzo dobrą i średnia ocen wynosiła 4,75 i więcej. Ci uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody książkowe z klasy fortepianu otrzymali: Maja Aranowska, Wiktoria Deredas, Kajetan Golder, Nikodem Golder, Anna Grabowska, Olga Jabłońska, Marika Masłowska, Maja Rydel, Anna Samulewicz, Aleksandra Tasarz, Laura Truszczyńska, z klasy fletu: Julia Czyżewska, Adrianna Pasińska, Eliza Wyrzykowska, Małgorzata Zielińska, z klasy klarnetu: Tobiasz Deredas, Wiktoria Modrzewska, z klasy saksofonu: Patryk Domżalski, z klasy trąbki: Dawid Markuszewski, Wojciech Wajc, z klasy perkusji: Tymoteusz Grzybiński, z klasy gitary: Aleksandra Kłosowska, Piotr Osmański, Jonasz Pawłowski, z klasy akordeonu: Patryk Kreński, z klasy wiolonczeli: Zuzanna Łątkowska, Katarzyna Osmańska, z klasy skrzypiec: Maja Ossowska. 

Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniew Domżalski podziękował Przewodniczącej Rady Rodziców pani Elwirze Łątkowskiej za wspaniałą, zaangażowaną współpracę, pomoc i wsparcie Rady Rodziców w działaniach i wydarzeniach szkoły. Absolwenci podziękowali swoim pedagogom pięknymi słowami pełnymi wdzięczności i wiązankami kwiatów. Ta wzruszająca chwila wycisnęła łzy uczniom i pedagogom. Uroczystość zakończyła muzyczna niespodzianka – piosenka o życiu szkoły, którą napisali i zaprezentowali tegoroczni absolwenci. 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 lipiec 2017 05:16
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem