Logo
Wydrukuj tę stronę

Rozpoczęcie Dni Nowego Miasta Lubawskiego 2017

Rozpoczęcie Dni Nowego Miasta Lubawskiego 2017

W piątkowe popołudnie 7 lipca 2017 roku rozpoczęły się trzydniowe obchody Dni Nowego Miasta Lubawskiego. Tradycyjnie o godzinie 18.00 z nowomiejskiego Rynku przy muzyce Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz w towarzystwie maskotki "Lwa Nowomiejskiego" rozpoczął się przemarsz samorządowców.

Podczas przemarszu Burmistrzowi Miasta oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej towarzyszył Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Romualdem Koszewskim, nowomiejscy radni, pracownicy Urzędu Miejskiego, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta. W przemarszu wzięli udział przedstawiciele z wszystkich miast partnerskich tj. Rejonu Solecznickiego z Litwy, Hude w Niemczech, Gurjewska z Federacji Rosyjskiej, Arnaga z Francji oraz Fiume Veneto z Włoch.

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Burmistrz Miasta przywitał zgromadzoną publiczność i delegacje zagraniczne przybyłe na uroczystości oraz dokonał oficjalnego otwarcia Dni Nowego Miasta Lubawskiego i Szynaka Day. W trakcie wystąpienia, gospodarz miasta zaprosił nowomieszczan do uczestnictwa w sobotę w święcie Szynaka Day 2017 oraz w niedzielę do Ogrodu Róż na występ zespół DOXXX - laureata I  miejsca w finale Disco Star 2016.

Następnie na dużej scenie wystąpiła Międzynarodowa Orkiestra Dęta, składająca się z młodych muzyków przybyłych na Dni Miasta z Arnage i Solecznik, którzy wspólnie z uczniami naszej szkoły muzycznej uczestniczyli w warsztatach muzycznych realizowanych w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?" współfinansowanego przez Komisję Europejską z Programu Europa dla Obywateli. Koncert pod batutą Pana Bartłomieja Żółtowskiego zachwycił wszystkich zgromadzonych, którzy nagrodzili młodych muzyków gromkimi brawami.

Kolejnym punktem piątkowych obchodów Dni Nowego Miasta Lubawskiego był występ grupy tanecznej "W PUNKT" działającej przy Miejskim Centrum Kultury. Ponadto dla uczestników święta miasta zagrały zespoły Reggaeside i Omni mOdO. Wieczór w plenerze zakończony został pokazem tańca z ogniem, który został przygotowany przez grupę KIWIDO z nowomiejskiego MCK.  

Ostatnio zmienianywtorek, 11 lipiec 2017 09:14
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.