Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

"Klasykiem przez Cittaslow" w Nowym Mieście Lubawskim

"Klasykiem przez Cittaslow" w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 8 lipca 2017 roku w naszym mieście redaktorzy TVP3 w Olsztynie zrealizowali reportaż pt. "Klasykiem przez Cittaslow". Celem audycji jest edukacja i informowanie widzów o idei Cittaslow, która powstała we Włoszech pod koniec XX wieku na przykładzie warmińsko-mazurskich miast.

W tym dniu Burmistrz Józef Blank udzielił wywiadu o wdrażaniu idei Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim, której celem jest popularyzowanie szeroko pojętej filozofii dobrego, spokojnego życia w małych miastach nieposiadających przemysłu ciężkiego. Burmistrz podkreślił, że sieć miast Cittaslow stawia na poprawę jakości życia i przestrzeni miejskiej przyjaznej dla mieszkańców i gości, poszanowanie tradycji i wartości kulturowych.
Następnie Damian Artuszewski Kierownik Referatu Inwestycji i Mienia Komunalnego w Urzędzie Miejskim przedstawił zakres realizacji "Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego” dotyczącym Nowego Miasta Lubawskiego.
O unikatowym charakterze miasta, promocji lokalnej żywności i rękodzieła oraz gościnności mieszkańców i lokalnych tradycjach opowiedzieli lokalni wytwórcy Jarosław Mączkowski i Magdalena Wacko.
Cittaslow to także zrównoważony rozwój, inwestycje w infrastrukturę i innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane na terenie naszego miasta, które przybliżył Dyrektor Fabryki Mebli Szynaka Stanisław Robaczewski.

Burmistrz Józef Blank serdecznie zaprasza mieszkańców do oglądania w TVP 3 Olsztyn reportażu z Nowego Miasta Lubawskiego, którego emisja będzie w następujących terminach:
- premiera – 21 lipca 2017r. ok. godz. 18:15
- powtórka nr 1 – 22 lipca 2017r. ok. godz. 17:30
- powtórka nr 2 – 23 lipca 2017r. ok. godz. 10:25
- powtórka nr 3 – 27 lipca 2017r. ok. godz. 07:30

Ostatnio zmienianywtorek, 11 lipiec 2017 12:16
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem